• Świetny występ naszych tancerek

23.03.2022

Nasze licealistki - Karolina Paczkowska, Kamila Froń, Julia Dąbrowska, Oliwia Mielcarek, Aleksandra Wacek, Zofia Cierpiak, Wiktoria Wolańska, Oliwia Brodzicka, Julia Rymarowicz, które tańczą w działającym przy Brzozowskim Domu Kultury zespole Tamitu i rozwijają swoje umiejętności pod skrzydłami pani Agnieszki Wójcik, wywalczyły pierwsze miejsce w polskiej edycji festiwalu International Dance League 2022

• Sukces matematyków

18.03.2022

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli spektakularny sukces w XXXVII Konkursie Matematycznym im. prof. J. Marszała. Dwoje uczniów zostało laureatami pierwszego miejsca - Justyna Kielar Ia w kategorii klas pierwszych i Barosz Buczek IIIag w kategorii klas trzecich, a Karol Rak laureatem trzeciego miejsca w kategorii klas drugich.

• Sukces naszych szczypiornistek

15.03.2022

14 marca drużyna piłki ręcznej dziewcząt I LO wzięła udział w Półfinale Wojewódzkim Licealiady, który odbył się na hali sportowej MOSiR w Krośnie. Niezwykle emocjonujący turniej przyniósł historyczny sukces naszym szczypiornistkom. Nasze zawodniczki wygrały ten turniej i uzyskały bezpośredni awans do Finału Wojewódzkiego🏆Życzymy im dalszych sukcesów w tej dyscyplinie!

• Kiermasz wypieków

15.03.2022

10 marca, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w naszej szkole zorganizowany został kiermasz wypieków, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz przebywających w Polsce ofiar wojny w Ukrainie. Zorganizowanie wydarzenia nie byłoby możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli, którzy przygotowali sprzedawane w szkole pyszności. Akcja pomocy dla Ukrainy tym razem miała zatem smak naszych ulubionych potraw i deserów, a finalnie zakończyła się zebraniem 2050 zł.

• Żegnamy Panią Profesor Annę Zalot

12.03.2022

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Profesor Anny Zalot - absolwentki i wieloletniej nauczycielki języka polskiego w Gimnazjum i Liceum w Brzozowie. Łączymy się w bólu z bliskimi Pani Profesor oraz składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Pani Profesor Anna Zalot, która przeżyła 107 lat, była ciepłą i serdeczną osobą, przewodniczką po literackim świecie i mistrzynią w dziedzinie słowa, zaś praca z młodzieżą stanowiła Jej życiową pasję. Przez wiele lat, już po przejściu na zasłużoną emeryturę, często gościła w naszej szkole, aby dzielić się z licealistami ogromem swojej wiedzy i doświadczenia.

• Kiermasz wypieków!

09.03.2022

Dnia 10 marca 2022 r. Samorząd Uczniowski organizuje kiermasz wypieków. Stoisko kiermaszu będzie znajdowało się na parterze, po prawej stronie korytarza. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

• Uwaga! Konkurs!

08.03.2022

W związku ze zbliżającym się Dniem Liczby Pi - 3.14 (14 marca) - zapraszamy wszystkie klasy do świętowania.

Ogłaszamy konkurs na interpretację liczby π w muzyce, literaturze i sztuce. Można wykazać się też kulinarnie.

Liczba π jest "bohaterką" wiersza laureatki nagrody Nobla:

Wisława Szymborska

• Jan Siekaniec stypendystą Prezesa Rady Ministrów

08.03.2022

Jan Siekaniec to uzdolniony uczeń klasy 3c. Od pierwszej klasy startuje w olimpiadach i konkursach przedmiotowych z historii i wos odnosząc sukcesy na szczeblu ogólnopolskim. Jego zaangażowanie i praca zostały docenione i Janek otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół , w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości. Może je otrzymać uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

• RANKING LICEÓW I TECHNIKÓW

• Zegar