• Sukces chemików

24.01.2024

Uczniowie klasy 4B - Julia Częczek oraz Sebastian Pęcherek zakwalifikowali się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej i 1 marca powalczą o tytuł laureata oraz zwycięstwo w finale!!!

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w finale!!!

• 2A na lodowisku

20.01.2024

Pierwszy semestr dobiega końca, co mimo zapowiedzi ferii wiąże się z czasem wytężonej pracy. Jak zatem odpocząć od nadmiaru nauki, skierować myśli na inne tory, jednocześnie świetnie się bawiąc….?

Idealnym sposobem na to jest wycieczka klasowa, którą w zeszłym tygodniu w swój plan tygodnia wpisała klasa 2a. 16 stycznia uczniowie, pod opieką opiekunów - pani Katarzyny Rozenbajgier oraz pana Tomasza Dobrowolskiego, wybrali się do Krosna na lodowisko oraz do McDonalda. To klasyczny pakiet wyjazdowy, który nasi uczniowie uwielbiają oraz doskonały sposób na odpoczynek zimową porą.

• ILO na podium w ogólnopolskim rankingu szkół!

19.01.2024

Po raz kolejny z rzędu nasze liceum sięgnęło po prestiżowe wyróżnienie, zdobywając tytuł Brązowej Szkoły w ogólnopolskim rankingu szkół ogólnokształcących „Perspektywy”!

Jak zawsze, nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasi wspaniali uczniowie, którzy świetnie poradzili sobie na egzaminie maturalnym , co było efektem intensywnej, czteroletniej pracy oraz współpracy z naszymi nauczycielami. Brązowy znak jakości to zatem potwierdzenie wysokiej jakości pracy szkoły, powód do dumy oraz motywacja, aby nie zwalniać tempa i sięgać po więcej!!

• Szybki kurs języka włoskiego

12.01.2024

Uczniowie, którzy w sobotę lecą do Włoch w ramach programu Erasmus+, postanowili przygotować się do podróży również od strony językowej oraz nauczyć się podstaw języka włoskiego! W tym celu, dzięki uprzejmości oraz zaangażowaniu naszej szkolnej poliglotki pani Marzeny Komskiej – Ciesielskiej, licealiści uczestniczyli w specjalnie dla nich zorganizowanych lekcjach języka włoskiego, zyskując sporą dawkę pewności siebie oraz językowe narzędzia, które ułatwią im aklimatyzację w nowym, międzynarodowym i wielokulturowym środowisku.

• Dzień Francuski

09.01.2024

Lekcja języka obcego nie zawsze musi kojarzyć się z czasami, przyimkami, zaimkami, nowym słownictwem czy idiomami. Nie zawsze trzeba siedzieć w ławkach , słuchać nauczyciela i robić notatki. Można przejąć inicjatywę i urozmaicić monotonię nauki. Tak też zrobili uczniowie drugich klas na języku francuskim. Licealiści z 2a, 2b1, 2b2, 2c i 2e przygotowali pyszne smakołyki kojarzące się z Francją: tarty, sery, bagietki, wypieki z ciasta francuskiego, makaroniki itp. W uroczych beretkach i innych elementach garderoby w stylu francuskim przekazali swoim kolegom wiadomości na temat Francji, ciekawostki o tym fascynującym kraju. W miłej atmosferze szybko mija 45 minut . Z pewnością powtórzymy jeszcze ten "Francuski Dzień"

• #ihaveadream