• Ekopracownia - zielone serce szkoły

• 08.09.2023
        • Nowy rok szkolny to w naszym liceum szereg innowacji przygotowanych z myślą o zbudowaniu jak najlepszego edukacyjnego zaplecza dla naszych uczniów! Jedną z nich jest ekopracownia, która służyć będzie rozwijaniu przyrodniczych pasji  oraz zdobywaniu wiedzy nie tylko w teorii.

Ekopracownia powstała dzięki dofinansowaniu, które szkoła uzyskała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Realizacja przedsięwzięcia w pierwszej kolejności objęła prace remontowe w sali 202, tj. przygotowanie instalacji wodnej i elektrycznej do montażu uprawy hydroponicznej, malowanie ścian oraz odnowienie parkietu. Tak przygotowana sala została odpowiednio doposażona - pojawiły się nowe meble, ścianę zdobi fototapeta, zaś zajęcia prowadzone będą przy użyciu nowego sprzętu multimedialnego (laptop, wizualizer, projektor i monitor interaktywny) oraz pomocy naukowych, takich jak: symulator obiegu wody w przyrodzie, model wiatraka, zestawy  do badania kwasowości gleby.

Natomiast najciekawszym i najpiękniejszym elementem wyposażenia sali jest automatycznie nawadniana i odpowiednio oświetlona uprawa hydroponiczna, na którą składa się ponad 200 żywych roślin!

Najbliższy rok dla naszych młodych przyrodników zapowiada się zatem bardzo ciekawie!! Lekcje biologii i geografii, dzięki realizacji zadań ujętych w projekcie, będą o wiele bardziej zajmujące!! Licealistów czeka pielęgnacja i obserwacja wzrostu specjalnie sprowadzonych do szkoły roślin, doskonalenie technik mikroskopowania z wykorzystaniem zakupionych preparatów mikroskopowych, planowanie i prowadzenie doświadczeń ale również szereg wyjazdów na lekcje terenowe, służących nie tylko wykorzystaniu zdobytej wiedzy w praktyce, ale stanowiących także okazję do odkrywania tajemnic skrywanych w przyrodzie.

Poznajcie zielone serce naszej szkoły!

• Kiermasz podręczników

• 06.09.2023
        • Od jutra (7.09) do przyszłego czwartku (14.09) na każdej długiej przerwie na korytarzu (koło sekretariatu i sali 23) będzie można kupić i OSOBIŚCIE sprzedawać podręczniki. Sprzedających prosimy, aby na podręcznikach była informacja kto sprzedaje, z której klasy i cena.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 04.09.2023
        • 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, tym samym serdecznie witamy wszystkich uczniów, wracających do szkoły po wakacyjnej przerwie. W szczególności zaś szeroko otwieramy drzwi przed naszymi nowymi licealistami, którzy w tym roku uczyć się będą w sześciu oddziałach klas pierwszych!

Przed Wami nowy rozdział edukacyjnej drogi, nowe wyzwania, doświadczenia i plany. Rozwijajcie się, zdobywajcie wiedzę, osiągajcie sukcesy i pamiętajcie, że nie tylko zdobyty cel jest wart zachodu, ale również droga, która do niego prowadzi.

• Inauguracja roku szkolnego 2023/24

• 31.08.2023

Harmonogram inauguracji roku szkolnego 2023/2024:

Godzina 8.00 Msza Święta w Bazylice Mniejszej w Brzozowie.

Godz. 9.00 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej

4C Marzena Komska Ciesielska- sala 52

4D  Jolanta Gliściak- sala 210

4E Aleksandra Boroń - sala 202

Serdecznie zapraszamy i życzymy udanego nowego roku szkolnego.