• Pożegnanie maturzystów

• 29.04.2024
        • 26 kwietnia maturzyści odebrali świadectwa ukończenia szkoły i po raz ostatni, w pełnym składzie, usiedli w szkolnych ławkach.

Abiturienci pożegnani zostali uroczystą galą „Kaziki 2024” przygotowaną przez uczniów klas 3d oraz 3e pod opieką pani Małgorzaty Jaremy oraz Joanny Nowak - Kopeć, podczas której grono uczniów, wyłonionych w anonimowych ankietach, wyróżnione zostało dyplomami oraz pamiątkowymi statuetkami.

Tradycyjnie również uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem lub osiągnęli sukcesy w różnych dziedzinach, otrzymali nagrody uznania.

Galeria zdjęć

Był to dzień pełen wspomnień, życzeń, uśmiechów, ale również łez wzruszenia Co przed naszymi maturzystami?

Drodzy Abiturienci!

Zanim otworzycie drzwi do kolejnego etapu życia, przyjmijcie od nas najszczersze życzenia:

• życzymy Wam satysfakcjonujących wyników na maturze,
          • życzymy Wam, abyście nie zatracili przyjaźni między sobą,
          • życzymy Wam, abyście w nowych miejscach spotkali ludzi, którzy będą Was kochać i szanować,
          • życzymy Wam, abyście mądrze budowali swoją przyszłość i nie przegapili tego, co w życiu najważniejsze,
          • realizujcie plany i cieszcie się pięknem świata,
          • bądźcie dobrzy, bo dobroć to jedna z najpotężniejszych sił napędowych życia,
          • i przede wszystkim – bądźcie szczęśliwi”

Pamiętajcie - „przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”.

• Szkolenie nauczycieli w ramach programu Erasmus+

• 24.04.2024
        • W piątek 19 kwietnia dobiegła końca kolejna mobilność w ramach programu Erasmus+. Nasze polonistki: Marzena Chudzikiewicz, Anna Futyma i Małgorzata Kuliga powróciły z Malty i podzieliły się z nami swoimi wrażeniami

„Tydzień szkolenia na Malcie był niezwykłym czasem i doświadczeniem z wielu powodów. Miałyśmy możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych w międzynarodowych grupach o dużej różnorodności ze względu na wiek i wykonywany zawód. Wśród nas byli reprezentanci Chin, Japonii, Litwy, Niemiec, Francji, Włoch, Kolumbii czy Szkocji- zarówno nauczyciele, jak i studenci, pracownicy administracji czy zawodów z gałęzi medycznej. Miałyśmy więc okazję do poznawania ich kultur, tradycji i obyczajów.

Podczas szkolenia, a także luźnych rozmów, znikała zupełnie bariera językowa. Nabywane umiejętności z tej dziedziny były również nie do przecenienia w sytuacjach codziennych- podczas zakupów, na lotnisku, w restauracji, hotelu czy w czasie zwiedzania Malty. Ten ostatni punkt był kolejną wartością dodaną naszego wyjazdu- każdego dnia, popołudniami odwiedzałyśmy kolejne miejsca na wyspie, zachwycając się ich niezwykłą architekturą i zabytkami oraz cudownymi widokami i roślinnością. Zwiedziłyśmy zatem takie miasta jak: Sliema, Mndina, Birgu, czy Rabat.

Maltę opuszczałyśmy w przekonaniu, że był to dobry, intensywny i bardzo rozwojowy czas. Jeżeli tylko będziemy mieć taką możliwość, na pewno znów weźmiemy udział w kolejnym szkoleniu dedykowanym dla kadr w ramach programu Erasmus+”.

• Plenerowe zakończenie roku dla maturzystów

• 24.04.2024
        • Ze względu na niesprzyjającą aurę, plenerowe zakończenie roku szkolnego dla Maturzystów przeniesione zostaje na 30 kwietnia!

Serdecznie zapraszamy. Słońca na pewno nam nie zabraknie - potrzebujemy tylko dobrego humoru i Waszej obecności.