• II miejsce w regionalnym etapie konkursu "TURBOLANDESKUNDE - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego"

    • 26.04.2022
    • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w regionalnym etapie konkursu "TURBOLANDESKUNDE - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego", który odbył się 22 kwietnia 2022 roku w Przemyślu. Była to już VII edycja tego popularnego konkursu, w czasie którego uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą dotyczącą historii, gospodarki, polityki czy kultury Niemiec. Reprezentująca nasze liceum drużyna w składzie : Julia Gazda z klasy 2c, Jakub Wójcik z klasy 2b oraz Jan Siekaniec z klasy 3c, uplasowała się na świetnym II miejscu, tracąc tylko jeden punkt do liderów konkursu.

     Julka, Kuba, Janek - serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!!

    • Powiatowa Licealiada w piłce nożnej halowej

    • 26.04.2022
    • 25 kwietnia w naszej szkole rozegrana została licealiada powiatowa w piłce nożnej halowej. W zawodach wzięło udział trzy drużyny szkół średnich z powiatu brzozowskiego I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Zespół Szkół Budowlanych. Po bardzo wyrównanym meczu i remisie bramkowym 3 : 3 z ZSB i wysokiej wygranej z ZSE 11 : 4, dzięki lepszemu bilansowi bramek strzelonych drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce w turnieju. Wyróżniającymi zawodnikami w naszym zespole byli Michał Komski w ataku zdobywca 7 bramek oraz filar naszej obrony Szymon Szczepek, ale za postawę i wytrwałość podziękowania należą się całej drużynie.

     Skład zespołu:
     Michał Komski 3EG - kapitan ( 7 bramek )
     Filip Lutecki 3D - ( 4 bramki )
     Szymon Szczepek 3A - ( 3 bramki )
     Tomasz Słomski 3A bramkarz
     Konrad Wolanin 3A
     Michał Chęć 2D
     Radosław Dąbrowski 3F
     Miłosz Konieczny 3E
     Jakub Wojnowski 3D bramkarz

     Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów.

    • Uczniowie naszej szkoły wśród najlepszych sportowców powiatu brzozowskiego!

    • 25.04.2022
    • 19 kwietnia 2022 roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Jasienicy Rosielnej odbył się XXII Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Powiatu Brzozowskiego za rok 2021. Wśród nominowanych sportowców znaleźli się uczniowie naszej szkoły Joanna Głowacka z klasy 3AG oraz Kamil Duplaga z klasy 3E.

     Joanna Głowacka (CWKS Resovia Rzeszów , kolarstwo MTB ) interesuje się kolarstwem przełajowym, od kilku lat trenując pod czujnym okiem taty – pana Janusza Głowackiego. W roku 2021, startując w kategorii junior, w barwach klubu z Rzeszowa, odnotowała kilka spektakularnych startów. Należy do nich zaliczyć IV miejsce w Mistrzostwach Polski cross–country w Boguszowie – Gorce, czy V miejsce w krajowym czempionacie w maratonie na dystansie 51 km w Srebrnej Górze. Ponadto plasowała się w ścisłej czołówce wyścigów w ramach Pucharu Polski. Podczas zawodów w JastrzębiuZdroju, Krynicy, Wałbrzychu czy w Warszawie zajmowała miejsca na pozycjach III–V. W roku ubiegłym wygrała eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Walimiu. W bieżącym roku, poza nominacją w plebiscycie, poszczycić się również może drugim miejscem wśród trzech najlepszych sportowców powiatu brzozowskiego. 

     Do podziękowań odebranych od władz powiatu brzozowskiego dołączamy życzenia udanych startów w przyszłości oraz gratulujemy dotychczasowych sukcesów!

     Kamil Duplaga (LZS Orły Temidy 1989 Domaradz, tenis stołowy) bez wątpienia jest najwybitniejszym wychowankiem klubu z Domaradza, w barwach którego występuje od roku 2018. W roku 2019 wraz z drużyną wywalczył awans do IV ligi podkarpackiej. Będąc mocnym punktem zespołu, aktualnie plasuje się wraz z nim w czołówce ligowej tabeli, mając duże szanse na awans do III ligi. Oprócz rozgrywek drużynowych bierze udział w turniejach indywidualnych. W roku 2021 zwyciężył m.in. w 22 Podkarpackiej Olimpiadzie Tenisa Stołowego w Dębicy, był też drugi w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w kategorii Licealiady w Brzozowie. Ponadto, awansując z drużyną do Finału Wojewódzkiego Licealiady w tenisie stołowym chłopców, który odbył się Nowej Sarzynie 12 kwietnia 2022 roku, zajął z kolegami wysokie i historyczne III miejsce. Dzięki systematyczności, staranności oraz swojemu charakterowi Kamil jest doskonałą inspiracją dla młodszych sportowców.

     Kamilowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych indywidualnych i drużynowych sukcesów w zawodach szkolnych i rozgrywkach ligowych!

     Oprócz nagrodzonych sportowców, obecnych na gali XXII Plebiscytu na Sportowców Powiatu Brzozowskiego, w części artystycznej uroczystości wystąpiły dwie utalentowane wokalistki z naszej szkoły – Julia Kałamucka oraz Oliwia Mielcarek. Po udanych występach dziewczyny otrzymały gromkie brawa od uczestników gali oraz pamiątkowe statuetki i życzenia dalszego rozwoju muzycznego od Starosty Brzozowskiego pana Zdzisława Szmyda.

     Do życzeń i podziękowań dla naszych zdolnych sportowców i wokalistek dołączył się również prowadzący galę pan Paweł Baran – absolwent naszej szkoły, a obecnie komentator skoków narciarskich w TVP, co było bardzo miłym akcentem na koniec imprezy.

    • Laureaci VIII Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów

    • 25.04.2022
    • W dniu 12 kwietnia 2022 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie odbyła się gala rozdania nagród laureatom VIII Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów, nad którym patronat objęli Prezydent Miasta Krosna oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce. W uroczystości wzięli udział nasi uczniowie: Sylwester Pietryka z klasy 3dg, który zajął III miejsce oraz Marcelina Zagozdon z klasy 3cg, która otrzymała wyróżnienie.

     Serdecznie gratulujemy naszym młodym germanistom wyróżnienia i sukcesu.

    • Finał Wojewódzki Licealiady w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

    • 24.04.2022
    • W czwartek 21 kwietnia na terenach biegowych Fundacji na Rzecz Kultury fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych. Wzięło w nim udział 12 najlepszych sztafet województwa, wyłonionych w zawodach rejonowych. Na trudnej trasie nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze, ustępując tylko najlepszym zawodnikom trenującym w klubach. Drużyna dziewcząt zajęła miejsce 5, a drużyna chłopców - miejsce 6. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Kacper Olejarski, zajmując miejsce 9.

     Gratulacje dla wszystkich biegaczy.